четвер, 15 листопада 2018 р.

Warszaw Comic Con

Надійшов час написати відгук на четвертий Варшавський Комік Кон, котрий відбувся 26-28 жовтня. Ми використали всі три дні, аби навідатися сюди, занотувати та докладно сфотографувати якщо не всі події, то принаймні основні. Відбувся Комік Кон на Надажині, великому виставковому комплексі Warsaw Ptak Expo за кілька кілометрів від Варшави у цілих двох величезних ангарах B та С. Одразу відмічу, що доїхати та виїхати було цього року дуже просто. Традиційно організатори запускають безкоштовні автобуси від центру міста безпосередньо під двері фестивалю. Два роки поспіль відвідувачі нарікали на перебої та навіть годинну відсутність обіцяного транспорту. Але не на цей раз: організація перевезення відвідувачів була виконана на найвищому рівні!




Отже, ми перед входом. Акредитація проходить досить швидко, добре, що відвідувачі можуть зайти з двох входів. Щоправда, на одному з них вам доведеться пройти через досить мудрений лабіринт. Його звели, аби упорядкувати чергу, котра мала б виникнути перед відкриттям. Однак, протягом п’ятниці, суботи та неділі я не бачив жодної ознаки черги, тому, гадаю, в неділю ця конструкція трохи перешкоджала проходженню.


Все дійство розділили на два зали. В залі В відбувалися основні сценічні події, так як зустрічі з зірками, конкурс косплею, конкурси. Тут же торговці продавали свій крам, про котрий напишемо нижче. Натомість, зала С була віддана геймерам, лекціям та виставці фігур та крейсерів з Зоряних воєн. Все це можна було спокійно оглядати, адже більшість людей або грала, або ходила поміж рядами з крамом, або чекала на автограф чи зустріч з актором.




В п’ятницю народу було не багато, і, що найцікавіше, здивували шкільні групи, котрі, за слухами, приїжджали сюди в організованому порядку. Втім, по 18-тій, коли ми дісталися входу і пройшли акредитацію, вони якраз штурмували автобуси, котрі поверталися до міста. Не зважаючи на це, людей приїхало достатньо, аби створити загальний фон, і настільки, аби можна було спокійно прогулятися між рядами, привітатися зі знайомими торговцями і навіть трохи пограти (чого не реально зробити в суботу чи в неділю через велику кількість відвідувачів та подій, на яких наша присутність була обов’язковою).





Товарів, власне, було дуже багато, їх вибір був дуже схожий з Пирконовим: від одягу для неформалів та любителів альтернативної моди до традиційної манґи. З цікавинок – цілі ряди читаних книг, котрі можна було придбати набагато дешевше, ніж вони коштують в магазинах, і книголюби могли знайти тут багато раритетів. Відомий нам по Пиркону магазинчик ляльок на цей раз представив не тільки Dall чи Pullip, але і справжню шарнірну ляльку (скоріш за все серійну, щоправда, коштувала вона близько 300 доларів). Видно, що бізнес потроху приносить прибуток (і задоволення) його власникам. Свій крам тут знаходили прихильники Зоряних Воєн, Поттера та різноманітних коміксів і анімаційних серіалів (не тільки аніме). Ну і звичайні традиційні плакати, значки, чашки тощо.




Найцікавіше відбувалося в суботу. Мабуть, самим приємним моментом стали зустрічі з нашими, українськими фанами та косплеєрами. Для історії нашого клубу тут відбулася мабуть, одна з перших зустрічей учасників клубу на території Польщі (якщо не враховувати нашого співробітництва з Яном Єнжейчаком). Ми зустрілися з Mari Sabel та Snimer, провели невелику фотосесію та поцікавилися, як же їм сподобався Комік Кон:

Надзвичайна атмосфера!!! Те відчуття, коли багато людей, яких об'єднує одне захоплення, збираються разом, коли можна знайти нових друзів та повеселитися від душі. Була дуже здивована такою різноманітною кількістю косплеїв. Любительські чи професійні, але кожен з них по-своєму неповторний. До того ж організатори зробили колосальну роботу, щоб помістити багато різноманітних виставок та міні-подій, присвячених аніме та іншим тематикам. Чудове місце, щоб гарно провести час з друзями та відкрити для себе щось нове)))




Досить несподіваним стало прибуття з Києва цілої делегації фотографів, серед котрих ми помітили легендарних Акане та Ghiaccio Photosphere, котрі зробили кослпеєрам не одне чудове фото. Але головною зіркою стала Kano Rika, чиї сукні з літньої фотосесії вразили наших підписників. Ми зробили Кано кілька фото, і плануємо зробити з нею ціле інтерв’ю. На конкурсі косплею дівчина дістала відзнаку, і не дивно – такої розкішної сукні не було ні в кого.





Сам конкурс вразив кількістю та різноманітністю номерів. Всі виступи розділили на дві частини: перша – сольні виступи, другі – парні. Останніх було значно менше, а от перших… Почнемо з того, що діапазон персонажів значно ширший, ніж на звичайних аніме-фестах. Косплеєри охоче представляють Капелюшника та Алісу, Відьмака та Єнніфер, персонажів світу Діснея, фандоми з ігор та фільмів. Це гарний спосіб познайомитися з тим, що є популярним у суспільстві, адже косплеєри завжди відтворюють свої улюблені образи. Кидалася в очі майже повна відсутність таких популярних серіалів, як Наруто, Атака на Титанів, Love Live, Boku no Hero Academia тощо. Не сказав би, що всі попередньо відібрані номери були на найвищому рівні, деякі були так собі (на нашу особисту думку), інші мали гарні виступи, але не отримали нагород (шоу з обручами від Харлі Квін та Джокера мені надзвичайно сподобалося). Але загальний рівень був високий, і сподіваємося, що журі було надзвичайно задоволеним.




Косплей-шоу було довгим, майже тригодинним, враховуючи, що результати оголосили не одразу, тому десь з півгодини ми не могли далеко відійти від сцени і зробити фото кіноакторам, котрі давали прес-конференції в іншому кінці зали. Що не завадило нам познайомитися ближче з Risu Cosplay та The World of Kira.





Коли все закінчилося, то нам залишилось лише ходити коридорами та фотографувати косплеєрів.
А їх було тут значно більше, ніж на сцені – ловити кожного чи кожну – одне задоволення. Можна перекинутися кількома словами або взяти навіть ціле інтерв’ю у процесії гопників зі спільноти Gopniki Slav Squad, котрі виявилися інтелігентнійшими людьми, повернутими на такому специфічному і дещо комічному косплею.








Неділю ми витрарити майже всю на зірок. Через певні проблеми ми приїхали трохи пізніше, і тому не могли бути присутніми на перших виступах (серед яких був Джон Ріс-Девіс). Серед виступів, котрі запам’яталися – це Ricky Whittle та Christopher Larkin (The 100). Перший поводив себе гіперактивно, а другий сидів собі тихесенько та наминав обід. Безумовною зіркою став Paul Wesley з «Щоденників вампірів». Ви навіть не уявляєте, який стояв дівчачий писк, коли він вийшов на сцену. Пол, котрий має польські корені, пробував спілкуватися з публікою польською мовою, і прохав, аби так само до нього зверталися фанатки. Із собою актор привіз батьків.



Загалом, ці три дні були надзвичайно насиченими, і то навіть всього побачити не вийшло. Не вийшло погратися в сучасні ігри, не вийшло відвідати хоча б одну лекцію, поспілкуватися з багатьма людьми, з котрими варто було б поспілкуватися. Ми дякуємо організаторам за запрошення.  Сподіваємося, наступного разу ми побачимо більше і обов’язково вам розкажемо про все-все.

А ще краще – завітайте самі і все побачте на свої очі.

Неконосан




Немає коментарів:

Дописати коментар