понеділок, 27 серпня 2018 р.

Marie the Penguin


Фотографії косплеєра Марі (нік Marie the Penguin) завжди збирають багато лайків на Cosplay Ukraine. Стильні образи, співпраця з професійними фотографами дають чудовий результат. А починалося все з захоплення серіалом Наруто, котрий йшов на каналі Джетікс. Вистачило кількох серій, аби дівчина зрозуміла, що назад вороття не буде. Інтернет давав досить інфи про аніме, і за якийсь час на очі потрапили зображення косплеєрів. Ідея перевдягатися в персонажів сподобалася дівчині, і на свій перший фест Акіхабару в Дніпрі вона прийшла у "костюмі". Він складався з неко-вушок та юкати, котра скоріш нагадувала сорочку, ніж нормальну юкату. І от там, на фесті, Марі зустрілась з людьми у костюмах, котрі надихнули на подальшу працю. Першим серйозним образом стала Хацуне Міку. Костюм подарували батьки на день народження, і вперше він побачив світ на аніме-паті Endless Dream 2010 у Дніпрі.

Після надійшов час сценічних виступів. Вперше Марі вийшла на сцену у рідному Дніпрі на фесті Акіхабара у образі Юі з K-ON. Це був командний виступ, дівчата приїхали з різних міст, і тому не мали змоги як слід потренуватися, провели лише кілька репетицій перед виступом на фесті. Дівчина вже мала досвід виступів на сцені, то ж не хвилювалася. Але через брак тренувань номер вийшов не таким, яким хотіли дівчата, що залишило певний негативний відбиток на враженнях.


Улюбленим образом стала Аска Сорьо Ленглі. До створення образу Marie підійшла дуже серйозно. Найскладнішим виявився плагс’ют, тобто костюм Аски. Дівчина до останнього не вірила, що в неї щось вийде, але ця зневіра у себе стала мотивацією до просування вперед. За місяць до фестивалю Марі вирішила зробити спис. А що терміни були стислими, жоден майстер не брався за роботу - довелося робити самостійно. З ним виявилося багато пригод, зважаючи на нульовий досвід у крафті. Але костюм вийшов, а фото з ним  стали окрасою фан-сторінки. Аска з'явилася на ОТОБЕ-2017.

Дівчина виступала на багатьох фестивалях України: і Отобе, і Анікон, і згадана Акіхабара, і Йороконде та Уме но Юкі, коли вони ще проводилися, і навіть закордонний Бігфест. Останній рік вона співпрацювала з фотографом KeyDou–, з котрою мали спільні погляди на косплей. На нові образи надихають інші косплеєри та гарні аніме чи ігри.

- Коли дивишся і думаєш: "Вау, хочу це відтворити самостійно!" - говорить Марі.

 Окрім крафту Марі ще малює арти, чому присвятила окрему сторінку у інстаграмі. Малюванням дівчина захоплювалася завжди, ходила до творчого гуртку, працювала в школі над газетами. Але серйозно підійшла до справи лише чотири роки тому. Зараз дівчина малює щодня, і навіть має мріє взяти участь у фестивалі в якості художника з власним стендом з мерчем і артами.


Фан-сторінки Марі.
Основна: https://www.instagram.com/milky_penguin/
Арти: https://www.instagram.com/penguin__drawings/

вівторок, 21 серпня 2018 р.

Animatsuri [UA]

Пройшов місяць від Анімацурі 2018, але навіть зараз емоції не відпускають нас. Три дні фестивалю пролетіли вони, немов один, і трохи задовольнив наш голод на цікаві події. То ж пора сісти і написати звіт, трохи розтягнутий в часі через спеку, відпустки та інші події. До того ж хотілося відійти від традиційного порядку написання: "були", "бачили то і то", "плюси такі", "мінуси такі", "дякуємо". І хоча підсвідомо і триматимемося такого формату, але набравшись трохи "мани" спробуємо ужити якогось розгорнутого скілу і написати трохи понад згаданого стилю. Оповідатимемо від особи нашого кореспондента, котрий власне відвідав фестиваль.

Анімацурі - то найбільший варшавський конвент, котрий збирає навколо себе фанів аніме та японської поп-культури. Звісно, є інші тематичні імпрези, але тільки на Анімацурі фани східної анімації мають можливість якнайглибше увійти в свою улюбленут тему, зібрати групу для косплей-виступу, піти на лекцію і дізнатися ще більше про новинки аніме, або поробити собі фото з косплеєрами зі всієї Польші. А також просто приємно провести час. В цьому році вирішено бути на фесті від початку і до кінця, тобто всі три дні. Наш кореспондет прибув до брами Конференційно-навчального Центру (вул. Bobrowiecka 9) коло 19-ї в п'ятницю і потрапив одразу до "черго-кону". Тут вже стояли і звичайні відвідувачі, і косплеєри, котрі встигли перевдягтися у свої костюми. Вже тут з'являється відчуття чогось магічного, таємничого, передчуття свята. Люди віталися, обнімалися, ділилися новинами. Вся черга ділилася на дві частини: ті, хто мав зарезервовані квитки, і ті, хто їх не мав. На вулиці досить сильно пекло, тому організатори подбали про воду - її безкоштовно роздавали в пакетиках. І вже за 15 хвилин наш кореспондент стояв під трьома прапорами трьох рас конвентової гри.


На нашу думку центр на Бобровецькій є дуже добрим місцем для фестивалів. Добрий доїзд від центру і вокзалу до місця. Не багато туристів і просто випадкових людей, адже навколо самі лише житлові будинки. Є кілька магазинів, піцерій, кебабів і ресторанчиків, тиха та спокійна атмосфера добре контрастує зі святом фестивалю. Для комфорту відвідувачів можна було увійти навіть вночі. Для тих, хто ночував на території відвели величезний сліп-рум та кілька додаткових. А нічний транспорт дозволяв не тільки виїхати після опівночі, але і повернутися вранці, аби відвідати якісь лекції. Сцена теж дуже вигідна для перегляду, адже її високий рівень дозволяє оглядати конкурси навіть з останніх рядів. Окремий поверх отримали ресторани, котрі представляли головним чином японську кухню. Відвідувачі могли спокійно попоїсти за кількома столиками під музику з сусіднього караоке (Ультрастару). Поряд у величезній залі розмістився гейм-рум, і зголоднілі геймери часом вибиралися підзарядити свої внутрішні акумулятори якимись смаколиками, а потім, попоївши онігірі чи набір роллів за 25 злотих, поверталися до своїх консолей чи настільних ігор. Суші від ресторану Wasabi було справді неземним!


Торговці розклали свій крам на двох поверхах під рестораном. Можливо, для анімешника-початківця тут і рай, і ріг достатку, але вибагливий досвідчений лис навряд чи спокуситься новим кубком, фігуркою, значком чи навіть манґою. Око пробує знайти щось нетипове, не звичне, не бачене до цього часу (як от металеві дракони на одному з інших фестів). Ту могли б бути товари для косплеєрів (а не тільки перуки чи лінзи), щось для шиття. Останнім часом на фандомовому ринку Польщі з'являються шарнірні ляльки, щоправда, в найпростіших марках типу Pullip. Бракує і чисто японського краму, як традиційного, так і сучасного, а не тільки солодощів. Хіба що здивували роботи від Gundam Polska.

П'ятниця є днем, коли фестиваль лише набирає обертів. Перші лекції та конкурси, косплеєри роблять останні зміни та виправлення в костюмах, але вже можна побачити п'ятничні дефіле подвір'ям. Тут же ходять і роззираються звичайні відвідувачі у пошуку цікавинок для себе. Але не зважаючи на п'ятничу тишу перед бурею, фотографи вже ловлять свою здобич, і тут ми не пасли задніх, ловлячи то третування Milky Way Heroes, то Evelyne i Wero з Baaka Cosplay, про котрих вже мали публікації, то Atecaina.
 
Оскільки ми вирішили написати статтю про історію Анімацурі від початку і до сьогоднішнього дня, то обов'язково зазирнули на тематичну лекцію від самого директора фестивалю. Справді, варто було витратити ті дві години, оскільки часом після фесту люди не мають часу на написання великих відповідей на питання, чи розмови. А тут, в один момент можна не тільки довідатися про все, але і записати, аби потім, в затишних домашніх умовах за чашкою Ел-грею з бергамотом спокійно займатися статтею, маючи весь матеріал під рукою. Так само було зроблено в суботу під час лекції "Кухня мюзиклу", де Kairo та її колежанки та колеги розказували про свою працю над мюзиклом за мотивами „Attack on Titans”, котрий представили на цьогорічному фестивалі Magnificon Expo. В залі виявилися навіть очевидці події, і для них лекція так само була цікавою (і оскільки маємо плани писати і про це, то смиренно замовкаємо).

Субота - найнасиченіший день конвенту. Саме в цей день було найбільше відвідувачів, хоча великих черг вже не спостерігалося. Люди приходили поодинці, по двоє, або групками, навіть у другій половині дня. Ми от познайомилися з от такою няшною лялькою та її власниками.


Одним з найцікавіших, найбільш нетипових став майстер-клас шиття, спонсорований фірмою JUKI. Його проводила Малгожата Юсков'як. Кожний зацікавлений міг зробити собі кімоно або торбочку. Руйнуючи гендерні стереотипи, фахом шиття цікавилися і хлопці.


На кожному фестивалі стараємося відвідати якісь лекції або брати участь у конкурсах. Тим разом нам припав до смаку конкурс "Пізнай персонажа по косплею", котрий провадила Angie. Видавалося, що то будуть якісь дивні версії і креації (навіть кросс-плеї), і власне по ним треба було відгадувати, що ж мав на увазі косплеєр. А, ні, костюми виявилися цілком традиційними, "нормальними", при тому добре зробленими, сфотографованими професійними фотографами. Щоправда, ми з випадковим співучасником команди відгадали заледве половину з того, що показували на екрані, і нічого не виграли, але було дуже весело. Переможцями виявилася група дівчат, дуже дружна, котра знала майже всіх персонажів.

Так само мусимо конче відвідати конкурс косплею, присутній на кожному фесті. В тому році не бракувало цікавих і довгих презентацій, і було їх щось близько 20. Не скажемо, яка зі сценек нас вразила в саме серце, таких от не було, але вболівали за кількох косплеєрів, котрих знаємо особисто, і... якраз вони і дістали нагороди та відзнаки. На жаль, герої зимового Aishiteru гурт Milky Way Heroes не потрапили до щасливого ґрона переможців, що не значить, що вони не виступлять на якомусь наступному конвенті. Рівень костюмів і сценок був цілком пристойний, окрім збою з фонограмою у однієї дівчини.


Конкурс сфіналізувала обов'язковий для варшавських аніме- та японських імпрез гурт танцю Yosakoi. Їх можна побачити і на Мацурі, і на Ханамі, і на Танабаті, котра в цьому році, нажаль, не відбулася. І в той самий день учасники гурту робили майстер-клас зі свого танцю на подвір'ї.

Суботнє подвір'я також стало ідеальним місцем на навчання танцю під назвою "Бельгійка", котрий став дуже популярним в останній рік і увійшов до програм практично всіх фестивалів, котрі ми відвідували в цьому році. Як малих, так і великих. В ньому можуть брати участь як пари, так і одинаки, вибираючи собі до вподоби партнерку. Все одно в ході танцю вони змінюються. І не тільки бельгійка. Конвенти виросли до такого рівня, коли задовольнити інтерес публіки тільки стандартною програмою стає все важче. Організатори шукають чогось нового та не звичайного. В цьому році стали популярними виступи айдолок, винесені в якості окремик пунктів, поза програмою косплей-шоу. Анімацурі теж пішло в цьому напрямі, щоправда, вибрало свою дорогу: запросило Heroes Orchestra - оркестр, котрий виконує музику з ігор, головним чином з багатого доробку Heroes of Might and Magic. Концерт справжнього живого симфонічного оркестру тривав трохи менше двох годин і викликав не одну скупу сльозу у фанів цієї франшизи, особливо третьої версії. До того ж диригент виявився досить інтерактивним з публікою, і пропонував відгадати, з якої частини і до якого саме моменту належить той чи інший уривок. І знайшлися навіть призери! Мусимо визнати, що то найкраще завершення суботнього дня, яке тільки можна було собі вимислити.



Неділя була більше вільним і спокійним днем. На подвір'ї нечисленні відвідувачі грали у Мафію, а фотографи робили собі фото таким самим нечисленим косплеєрам. Ще йшли якісь лекції та конкурси, а поміж ними і конкурс фанартів. Торговці пакували свої товари і складали до фургонів. Така атмосфера завжди привносить до настрою трохи депресії та відчуття кінця чергового свята.

Загалом, можна сказати, що цьогорічний Анімацурі кращий від попереднього. Більша кількість людей, багатша новими пунктами програма, ще більший конкурс косплею. Сподіваємося, що така тенденція залишиться на наступний рік. Особливо неоцінимою в ті гарячі дні виявилася вода в торбинках. Чудовий вибір їжі, широкий спект ігор в гейм-румі. Загалом, видно, що організатори слідкують за тенденціями на польських фестивалях і роблять все, аби не тільки слідкувати ним, але і бути десь трохи попереду. Мінуси фестивалю тяжко знайти, хіба що відсутність традиційних для Анімацурі показу аніме та файр-шоу нас трохи засмутили. Ну і варто подбати про більш широкий спектр та цікавий товарів на ярмарку, аби наше соколине око могло порадіти різноманіттю. Тому бажаємо колективу удачі на наступних Animatsuri та інших фестивалях, котрі вони влаштовують протягом року.

Bogdan Bereziansky, Jan Jędrzejczak

понеділок, 20 серпня 2018 р.

Animatsuri [PL]


Mija miesiąc od zwiedzania Animatsuri 2018-m ale nawet po takim czasie emocje nas nie opuszczają. Poczuliśmy niedosyt gdy okazało się, że nasz trzydniowy pobyt odczuliśmy jakby był jednym. Aczkolwiek głód różnorodności atrakcji został jak najbardziej zaspokojony. No nic, pora usiąść i spisać kolejną z naszych relacji. Nieco rozłożona w czasie, w gruncie rzeczy przez topiącą się klawiaturę w tym wszechobecnym skwarze, ale JEST! Chcieliśmy też odejść od tradycyjnego pisania relacji: "byliśmy", było to i to, wykaz plusów i minusów, zakończone dobitnym podziękowaniem. Dlatego zebraliśmy trochę więcej many w zapasie i "wycastujemy takiego spella", żeby wrażenia po wydarzeniu wręcz wylewały się z tego artykułu.
Opowieść poprowadzimy z perspektywy oczu naszego wysłannika, który właśnie wchodził na teren konwentu.
Jest to największy konwent zlokalizowany w Warszawie, który skupia wokół siebie fanów anime i japońskiej popkultury. Są oczywiście inne imprezy, związane z tą tematyką, ale tylko na Animatsuri fani wschodniej kreski mają możliwość jak najdokładniej zgłębić swój ulubiony temat, zebrać drużynę do zaliczania kolejnych prelekcji lub "polowania" na cosplayerów z całej Polski, a także bawić się na wielu przygotowanych atrakcjach czy poszperać w nowinkach z branży.
W tym roku zdecydowałem się zaliczyć cały konwent (trzy dni), żeby opisać dokładnie wszystko z czym przyjdzie się mierzyć po wjechaniu do polskiej stolicy.
Przybyłem do bram Centrum Konferencyjno- Szkoleniowego (na ul. Bobrowieckiej 9) około 19'tej, stając się kolejnym ogniwem "kolejkonu". Z powodu wszechobecnej spiekoty, otrzymaliśmy od organizatora bezpłatne woreczki z wodą, dzięki czemu zapobieżono ewentualnej sytuacji zagrożenia udarem słonecznym. Zwłaszcza przy niektórych specyficznych kreacjach cosplayowych. Wracając do kolejek to zostały utworzone dwie. Jedna dla osób z już opłaconymi zawczasu akredytacjami i druga dla tych, którzy chcieli kupić bilety na miejscu. W takich momentach oczekiwania pojawia się coś magicznego i tajemniczego. Każdy rozmawia na temat programu, chociaż już był dostepny jakiś czas temu. Inna grupka rozprawia odnośnie cosplayu. Niektóre już gotowe, inne dopiero się przygotowywały. Taka karczemna, przyjazna atmosfera była ze mną obecna do momentu otrzymania paska, smyczy i listy atrakcji jakieś 15 minut później.
Następnie skierowałem się do konwentowych flag. Ku woli ścisłości w ilości trzech sztuk, gdzie każda oznaczała jedną rasę z gry konwentowego LARP’a.


Moim zdaniem dojazd do Bobrowieckiej jest wyjątkowo wygodny. Blisko do centrum i dworca. Sama w sobie lokalizacja to strzał w dziesiątkę. Niewiele obcych ludzi, turyści, centrum handlowe i rozsiane wokół sklepiki, i restauracje, tworzą razem kameralny klimat wydarzenia. Jednocześnie nie zapominając o komforcie konwentowiczów. Elastyczne godziny bramek pozwalały nawet nocnym markom grasować do woli. Weyjście przed północą i powrót wczesnym rankiem nie były problemem.
Poza głównym sleeproom’em, na piętrze przygotowano dodatkowo kilka mniejszych.
Scena była na tyle wygodna dla widza, że z uwagi na swoją wysokość, była widoczna z najdalszych rzędów, ale wydawała się nadal nieco za małą. Także Konkurs Cosplay oglądałem z przyjemnością.
Osobne piętro otrzymali restauratorzy. Oczywiście nie będzie zaskoczeniem, jeśli dodam, że przeważała kuchnia japońska. Konsumpcję umilał śpiew dochodzący z pobliskiego pokoju ultrastar’u. Ponadto na tym samym piętrze znajdował się duży games room. Zatem po wyczerpaniu baterii, ładowarka nie była daleko. Załadowani pysznym onigiri, można było wrócić do żyłowania konsoli. Chociaż moim zdaniem sushi od restauracji Wasabi było nieziemskie.

Handlarze rozłożyli swoje kramy na dwóch kolejnych piętrach pod restauracjami. Być może dla początkującego konwentowicza, mógł to być dosłownie róg obfitości, ale dla oblatywacza jak ja, który ma już parę kubków w kolekcji, a mangi i przypinek nie zbieram, to brakuje powiewu świeżości. Oko próbuje znaleźć coś niespotykanego nigdzie indziej (np. opisywany w którymś z wcześniejszych wpisów sklep ze smokami). Mogłyby to być również artykuły dla cosplayerów czy coś do szycia (i o tym później). Ostatnio zyskują na popularności lalki bjd. Najbardziej pospolite i najprostsze marki tych lalek można znaleźć w sprzedaży w polskich sklepach. Nadal brakuje towaru stricte japońskiego, które nie będzie kolejnym jedzonkiem, a jest związane z japońską kulturą tradycyjną i nowoczesną. Z Japonią samą w sobie też. Chyba jedynym rodzynkiem w tym cieście był Gundam Polska.
Piątek jest zazwyczaj dniem, w którym konwent nabiera rozpędu. Pierwsze panele i wiedzówki, cosplayerzy wprowadzają ostatnie poprawki do sobotnich kreacji albo już gdzieniegdzie zobaczymy piątkowe stroje. Konwentowicze z kolei kręcą się tu i tam, szukając dla siebie atrakcji. Mimo tej ciszy przed sobotnią burzą, fotografowie już szukali sobie modelek do zdjęć, więc uznałem, że nie będę stał jak słup soli. Poza tym jak można przegapić sesję dla Evelyne i Wero z Baaka Cosplay, Atecaina czy nakręcenia próby występu Milky Way Heroes tuż obok sceny na podwórku.

Ponieważ zdecydowaliśmy się napisać artykuł o powstaniu Animatsuri, od samego początku do dnia dzisiejszego, to nie mogło mnie zabraknąć na panelu prowadzonym przez samego prezesa konwentu. Naprawdę warto było spędzić te dwie godzinki, bo czasem po konwencie ludzie nie mają za dużo czasu, żeby odpowiedzieć na kilka pytań, na pogaduchy. Tutaj w jednym momencie można było dowiedzieć się wszystkiego, nakręcić filmik i potem w domu, przy filiżance wyśmienitego Earl Grey’a z Bergamotką, na spokojnie zajmować się artykułem.
To samo zrobiłem w sobotę podczas trwania panelu „Musical od kuchni”, gdzie Kairo i jej koledzy opowiadali o tworzeniu swego musicalu „Attack on Titans”, który miał swoją premierę na tegorocznym Magnificon Expo. Na sali nie zabrakło bezpośrednich widzów występu, więc dla nich to był bardzo obrazotwórczy panel.
(Z racji, że mamy w planach napisać o tym osobny artykuł. Na ten moment urywamy temat.)
Sobota - to najbardziej obfity z dni konwentu. Właśnie wtedy można było odnotować największą frekwencję. Nie było zbyt długich kolejek, po jednej osobie lub w grupach przychodzono po akredytację i za chwilę można było zobaczyć te same osoby hasające tu i tam po Animatsuri. Nawet po 15-tej! Spotkałem nawet taką piękną laleczkę i zapoznałem się z jej właścicielami.

Jedną z największych i niecodziennych atrakcji, były warsztaty szycia. Sponsorowane prze JUKI i prowadzone przez Małgorzatę Juskowiak. Każdy zainteresowany mógł zrobić kimono lub torebkę. Wbrew panującemu stereotypowi, fachem szycia zainteresowani byli również panowie.

Na każdym konwencie stałym punktem programu jest u mnie udział w jakimś konkursie lub wiedzówce. Tym razem padło na „Poznaj postać po cosplayu”, prowadzonym przez Angie. Myślałem, że to będą jakieś bardziej udziwnione kreacje (np. crossplay) i właśnie po nich trzeba będzie zgadywać, co miał na myśli cosplayer. Okazało się, że kreacje były całkiem „normalne?”, a przy tym dobrze wykonane, fotki ładne, a ja i tak poległem na nieco ponad połowie. Niestety, nic nie wygrałem, ale było naprawdę wesoło. Zwycięska okazała się zgrana ekipa dziewczyn, które znały wiele mniej spotykanych na konwentach postaci.
Takim klejnotem koronnym każdego odwiedzonego konwentu zawsze był Konkurs Cosplay. W tym roku ciekawych prezentacji nie brakowało, a było ich coś koło dwudziestu. Nie powiem, którą ze scenek mogłem wyróżnić, bo z paroma osobami znałem się osobiście i to właśnie im kibicowałem. No i… akurat te osoby dostały wyróżnienia i nagrody. Niestety, Milky Way Heroes nie trafiły do szczęśliwego grona zwycięzców, co nie znaczy, że się zniechęciły na kolejny konwentowy konkurs. Poziom strojów i scenek był całkiem wyrównany, poza sytuacją, gdy jedna dziewczyna miała problem podczas występu. 

Konkurs sfinalizował zespół Sakuramai ze swoim tańcem Yosakoi, dopóki dziewczyny z juri nie podjęły ostatecznej decyzj. Sakuramai jest obowiązkowym punktem każdego wydarzenia związanego tematycznie z Japonią, organizowanego w Wawie. Tanabata na Pradze, która nie odbyła się w tym roku, Hanami, piknik Matsuri i oczywiście Animatsuri. W ten sam dzień członkowie zespołu prowadzili warsztaty Yosakoi na podwórku.
Sobota była tez idealnym dniem na uczestniczenie w nauce Belgijki. Jest tak spopularyzowana, że stała się kolejnym stałym punktem programu zarówno małych jak i dużych fandomowych spotkań. Jest to typ tańca dla singli, żeby ewentualnie znaleźc drugą połówkę lub po prostu, żeby potańczyć i pośmiać się w grupie.
Konwenty rozpowszechniły się do takiego stopnia, że powoli trudno zadowolić publikę konkursem cosplay i programem zapełnionym pospolitymi atrakcjami bądź prelekcjami. Organizatorzy starają się wprowadzać znacznie rozbudować program o nowe i niespotykane elementy, które przyciągną nowy konwentowy „narybek”. Animatsuri właśnie podąża tą drogą. Zespół nie zdecydował się na zorganizowanie jakiegoś idolkowego show, a postawił na coś znacznie rzadziej spotykanego. Mowa bowiem, o Heroes Orchestra, czyli orkiestrze symfonicznej z prawdziwego zdarzenia, która wykonuje utwory z guer komputerowych. Aczkolwiek zazwyczaj skupiają się na dorobku Heroes of Might and Magic. Koncert trwający nieco poniżej dwóch godzin, zapisał się w pamięci słuchaczy przede wszystkim za swoją interaktywność z publiką. Dyrygent m.in. przeprowadzał quiz na zgadnięcie co to za muzyka i z jakiej gry/ skąd pochodzi.
Musze przyznać, że było to piękne zwieńczenie sobotniej przygody.

Niedziela należała do bardziej luźnych dni. Na podwórku konwentowicze zabijali się w Mafii, a fotografowie robili zdjęcia nielicznym już cosplayerom. Jeszcze trwały jakieś panele i konkursy. Gdzieś pomiędzy nimi konkurs fanartowy. Handlarze pakowali swoje towary i ładowali do furgonów. To niedzielne uspokojenie jest dla mnie zawsze „depresyjne”, ponieważ wiem, że kolejne święto dobiega końca.
Generalnie można powiedzieć, że tegoroczne Animatsuri było lepsze od poprzedniego. Większa frekwencja, program wzbogacony o kilka nowych punktów i atrakcji, a także bogatszy konkurs cosplay. Mam nadzieję, że taka tendencja pozostanie również na następny rok. Woda w woreczkach była nieoceniona w te gorące dni. Pokaźny wybór jedzenia i optymistyczny games room. Widać, że organizatorzy są na fali tendencji panujących na polskich konwentach i starają się nie tylko być na niej, ale unosić się nad nią – trochę przewidywać. Ciężko znaleźć minusy przy tylu pozytywnych odczuciach, ale jakichś się można dopatrzeć. Pierwszy – brak już utartych, tradycyjnych punktów jak pokaz anime i fire show. O drugim wspomniałem wyżej – warto było by urozmaicić listę dóbr i handlowców czymś nowym. Czymś ciekawym, czego potencjalne sokole oko nie zapomni.

Dlatego już wszyscy, życzymy zespołowi Animatsuri powodzenia na kolejnych edycjach i innych konwentach, którymi tak intensywnie się opiekują w ramach prowadzonego stowarzyszenia.

Bogdan Bereziansky, Jan Jędrzejczak

пʼятниця, 10 серпня 2018 р.

Yurchec



Сьогоднішня наша розповідь буде про хлопця-косплеєра, адже не тільки дівчата перетворюються на героїв аніме. Знайомтеся, це Yurchec з Чернігова (правильно читати Юрчек). Його фото Наруто зацікавило нас, і ми вирішили розповісти про творчий шлях косплеєра. Можливо, це надихне когось з наших підписників почати робити костюми свого героя.



Ще в дитинстві Юрія зацікавила мальовка деяких мультсеріалів, котрі тоді активно транлювалися на українських телеканалах: Ніндзя-воїн Тобікаге, Сейлор Мун, Покемони, Пригоди Дигимонів, Cardcaptor Sakura, Chobits та інші. А потім на очі потрапив Evangelion, котрий «зайшов» з першої серії. Десь в той же час на екранах нашого телебачення почав виходити Наруто, котрий привів хлопця у захват. Щоправда, деякі моменти перекладу не подобалися, і змусили Юрія шукати оригінали серій. Відтоді аніме цікавило виключно з першоджерел.




Там, де аніме, там і аніме клуби. У 2015 році хлопець приєднався до клубу "Taiyo no ki", і в тому ж році разом з друзями з клубу навідався на київський  ОТОБЕ 2015. О, цей перший фест! Скільки чудових моментів, скільки чарівного він дарує глядачеві! Yurchec фотографував всіх підряд, особливо персонажів з улюблених аніме. Косплеєри надихнули спробувати зробити щось самому. Першим персонажем став Наруто Узумакі у версії з Naruto Shippuden. Yurchec замовив костюм і перуку на aliexpress, попутно відкривши для себе магію закупів на світових інтернет-порталах. Нажаль, костюм прийшов на розмір менше, тому довелося замовляти вдруге. Перука теж не давалася легко, і тільки вмілі руки працівниці перукарні допомогли надати йому вигляду, який відповідав би юному ніндзя з Конохи. І в 2016 році на Аніконі у Львові у складі збірної команди з України Наруто був представлений на сцені у груповому дефіле.


Плани на наступний косплей почали будуватися в дорозі під час повернення з Анікону. Але до нього був довгий шлях пізнання тонкощів мистецтва косплею: розробку костюму, крафтінгу, виступів на фестах тощо. Щось замовлялося в інтернеті, щось хлопець пробував робити сам. Це забирало багато часу, втім улюблене хобі завжди знайде собі пару годинок. Допомагали і поради друзів з клубу, надихали праці інших косплеєрів. Хотілося побути не просто людиною, яка вдягла одяг іншого персонажа, а вжитися у образ, стати ним. Хотілося реалізувати не тільки Наруто, але і інших персонажів, а серед них був і Сіель Фантомхайв (представлено на ОТОБЕ 2016 у складі команди Taiyo no ki), Каджит з Overlord (ОТОБЕ 2017, Taiyo no ki). Наруто у версії Naruto The Movie - The Last знову з’явився у 2018 році на Ханіфесті та Аніконі.


Хлопець не будує великих планів на майбутнє, віддаючи перевагу відточенню та покращенню вже готових образів та участі у спільних проектах. Один з проектів він робить спільно з косплеєркою із Запоріжжя Usagi Kaioh. Що саме зроблять косплеєри, тримається в страшенній таємниці, але вони обіцяють щось надзвичайно цікаве. Хлопець користується послугами швачки і досвідом друзів, але маленькі деталі завжди робить сам, доводячи костюм до завершення. Крафт допомагають робити друзі, особливо велика подяка для  крафтера Олексія, з котрим косплеєр познайомився ще на ОТОБЕ 2016. Орім косплею Yurchec нещодавно розпочав займатися фотографією.



Косплеєр Yurchec (Юрчек) - Юрій Іванюк
Фан-сторінки:
Facebook: https://www.facebook.com/yurchec
Instagram: https://www.instagram.com/yurchecs/

неділя, 5 серпня 2018 р.

[UA] Evelyne


Сьогодні хочемо написати про косплеєрку Evelyne, котра мешкає нині у Варшаві. Ми зустріли її на травневому святкуванні Ханамі, де вона в костюмі Хацуне Міку була в складі жюрі на конкурсі косплею.

Зацікавленя аніме у Evelyne почалося після перегляду "Сейлор Мун" та "Наруто". В гімназії потрапила до ченстоховської групи "Otaken" і якраз в ті часи почала цікавитися косплеєм. Спершу тільки переглядала фото закордонних косплеєрів, лиш потім знайшла в собі сили до втілення в улюблених персонажів. Першим інстант-косплеєм став Хібарі Кьоя з "Kateikyoushi Hitman Reborn". Пізніше дівчина реалізувала Чіі з "Чобітів", сукню котрої виготовила знайома кравчиня, оскільки на той момент Evelyne сама ще не шила. На тому самому фестивалі, де була представлена Чіі, дівчина за допомогою мами виконала костюм для Люсі з "Fairy Tail". Однак першим костюмом, зробленим від початку до кінця самостійно, стала власна авторська версія сукні Чії в стилі лоліти. Тоді ж дівчина зробила кітель Хакутаку з "Hoozuki no Reitetsu". Одного разу Evelyne побачила в Інтернеті фото Хацуне Міку, і це стало великим поштовхом для подальшого розвитку. Дівчина закохалася в костюми вокалоїда. Міку мотивувала для праці над собою і над своїми уміннями. Коли на день народження отримала першу в житті перуку для Міку, почалося справжнє шаленство в шитті, і з того часу дівчина виконала багато костюмів (серед багатьох Целестія Люденберг з "Danganronpa", Ран-Мао з "Kuroshitsuji" і Мадока Канаме з "Puella Magi Madoka Magica"). На своєму рахунку має багато образів вищезгаданої Хацуне Міку, і сподівається, що її пригода з косплеєм тільки набиратиме обертів. Коли Evelyne про плани на майбутнє, то в голосі дівчини з'являється певна таємничість:

- Моїм найбільшим планом є перед усім добра забава і море найчудовніших костюмів до реалізації! Є багато моделей, котрі хотіла б додати до свого косплейного списку, і не маю намірів завершувати, поки всі вони не потраплять до моєї шафи.

Під час Ханамі і конкурсу косплею Evelyne почувала себе чудово:

- У мене не було жодного стресу. Не була сама! Дорога Целе і Найро - чудові, і завдяки ним цілий конкурс став справді чудовим. Всі учасники були пресимпатичні і хоча деякі з них трохи хвилювалися, цілком чудово прежили наші питання. Вибір переможців не був простим, але вірю, що ми з дівчатами вирішили правильно, і за рік на конкурс прийде більше осіб. Нагороди були дуже чудові і завжди варто спробувати своїх сил.

Nekonosan

Evelyne



Dzisiaj chcemy napisać o Evelyne, cosplayerce która na co dzień mieszka w Warszawie. Spotkaliśmy się z nią na warszawskim Hanami, gdzie wspomniana wcześniej artystka była częścią jury na konkursie cosplay, na którym można było ją spotkać w stroju Hatsune Miku.

Zainteresowanie anime u Evelyne zaczęło się od oglądania "Czarodziejki z Księżyca" i "Naruto". W gimnazjum trafiła do Częstochowskiej grupy "Otaken" i w tamtym czasie również zaczęła mocniej interesować się cosplayem. Z początku oglądała tylko zdjęcia zagranicznych cosplayerów, dopiero potem odnalazła w samej sobie chęci do wcielania się w swoje ulubione postaci. Pierwszym instant-cosplayem Evelyne był Hibari Kyoya z "Kateikyoushi Hitman Reborn". Później dziewczyna wcieliła się w Chii z "Chobits", a z racji tego że w tamtym czasie nie potrafiła jeszcze samodzielnie szyć, kostium wykonała dla niej znajoma krawcowa. Na ten sam konwent, na którym wystąpiła jako Chii, z pomocą mamy wykonała podstawowy strój Lucy Heartfilii z "Fairy Tail". Jednak pierwszy strój, od początku do końca wykonany samodzielnie, to własna wersja loliciej sukienki Chii. Wtedy również został wykonany na zamówienie kitel Hakutaku z "Hoozuki no Reitetsu". Cosplay w życiu  Evelyne zagościł na dobre, kiedy natknęła się ona na pewien obrazek Hatsune Miku w Internecie, który spowodował, że zakochała się w jej strojach. Miku stała się dla niej ogromną motywacją do pracy nad sobą i nad swoimi umiejętnościami. Kiedy dostała na urodziny swoją pierwszą perukę na Miku, zaczęła szaleć pod kątem krawiectwa i od tego czasu wykonała wiele strojów (m.in. Celestia Ludenberg z "Danganronpa", Ran-Mao z "Kuroshitsuji" oraz Madoka Kaname z "Puella Magi Madoka Magica"). Na swoim koncie posiada mnóstwo strojów wcześniej wspomnianej Hatsune Miku i ma nadzieję, że jej przygoda z cosplayem będzie nabierała coraz szybszego tempa. Jeśli chodzi o plany cosplayowe, nie zabrakło w jej wypowiedzi tajemniczości:

"Moim największym cosplayowym planem jest przede wszystkim dobra zabawa i wiele przepięknych strojów do stworzenia! Jest wiele kreacji które bardzo chciałabym odhaczyć na swojej cosplayowej liście i nie zamierzam przestać, dopóki wszystkie nie znajdą się w mojej szafie."

Podczas Hanami i konkursu cosplayowego Evelyne czuła się świetnie:

"Nie było to dla mnie nic bardzo stresującego. Nie byłam sama! Kochana Cele i Najro były wspaniałe i dzięki nim cały konkurs wypadł naprawdę dobrze. Wszyscy uczestnicy byli przesympatyczni i chociaż lekko zjadała niektórych trema bardzo dzielnie znosili wszystkie nasze pytania. Wybór zwycięzców nie był prosty ale wierzę, że dobrze się z dziewczynami spisałam i że za rok na konkurs zapisze się jeszcze więcej osób! Nagrody były bardzo atrakcyjne i zawsze warto jest spróbować swoich sił."

Nekonosan
Korekta: Evelyne

субота, 4 серпня 2018 р.

Нове обличчя Cosplay Ukraine

Косплеєрка Hope (читається як Хоуп), учасник львівського клубу Міцурукі, стала обличчям пабліку Cosplay Ukraine, то ж ми вирішили написати про неї. Як у багатьох отаку, зацікавлення аніме почалося з Sailor Moon. Серіал захопив дівчину своєю щирістю, історією про справжню дружбу, відданість, любов та добро. Дівчина бачила в Усагі Цукіно добрий приклад, як можна змінити себе і стати героєм із ледарки та плакси. З дитинства до цього часу залишилося ще одне маленьке хоббі: колекціонування брошок Сейлор Мун з різних сезонів. Потім була Сакура Картколовка, де Hope прониклася ідеєю підтримки головної героїні родиною та друзями. Як кожний отаку, дівчина почала тягнутися до однодумців, і врешті решт почала ходити на аніме-зустрічі Міцурукі.





Там дізналась про косплей, і вирішила спробувати свої сили в цій новій для себе області. Першим персонажем обрала Нанамі Момозоно з "Дуже приємно, Бог", прем'єру якого Hope хотіла зробити на львівському Аніконі 2016. Праця була не легкою - гарний та складний костюм довелося замовити у Nezis Izumi, метелики на костюмі малювали вручну. Далі були Сейлор Мун, Сакура Кмномото, Ахіру. Потім були інші фести: Otobe, NatsuNami, HanniFest, наступні Anicon. Дівчина завжди вибирає персонажів, близьких до свого характеру.




- Мені здається, що у нас є спільні риси, а також вони для мене дорогі як ті, що супроводжували мене напротязі дитинства та підліткового віку, - каже Hope. - Надихає мене Сейлормун, а саме Усагі Цукіно, тому что вона дуже схожа на мене: емоційна, цілеспрямована, часом трохи незграбна, але дуже жіночна та сильна! Вона здатна подолати будь-які труднощі в імя кохання та справедливості!




Зараз косплей для Hope - це хоббі, котре домопагає виражати внутрішній світ, розвивати акторські здібності та освоювати нові для себе уміння, як от балетна хореографія для виступів на фестивалях. Багато уваги приділяється написання сценарію для номеру та приготуванням самого образу:

- На цей час я вже більше року шию свої костюми у Мар’яни Петрів. Ми з нею добре розуміємо один одного.

На найближчих фестивалях дівчина обіцяє приготувати щось грандіозне, і ми сподіваємося опублікувати з нього цікавий фотосет.